Hidrokolonterapia, nje aleat ne humbjen ne peshe!

A keni ëndërr për një bark të sheshtë dhe jo të fryrë? Filloni të pastroni zorrën tuaj! HIDROTERAPIA E KOLONIT mund të jetë një ndihmë e vlefshme për të humbur peshë; Zorra e trashë luan një rol jetësor në procesin e tretjes, funksioni i tij kryesor është thithja dhe asimilimi i lëndëve ushqyese dhe eliminimi i mbetjeve.

Mirëqenia e gjithë trupit tonë varet pikërisht nga ky organ, i cili, nëse mbahet gjithmonë i pastër, është në gjendje të kryejë funksionet e tij në mënyrë korrekte dhe të largojë toksinat dhe mbetjet metabolike nga trupi ynë, të cilat me kalimin e kohës mund të grumbullohen midis indeve të zorrëve.

Në fakt, është thelbësore që këto mbetje të mos ngecin kurrë në zorrë pasi pasojat mund të çojnë në mungesë asimilimi të lëndëve ushqyese, por edhe në fryrje të barkut, acarim të zorrës së trashë, lodhje dhe gjendje jot ë mirë të përgjithshme.

Mbajtja e zorrës së trashë të pastër siguron funksionin e duhur të zorrëve dhe për këtë arsye është thelbësore që një dietë dobësimi të bëhet vërtet efektive. Këtë vit të ri ju mund të abonoheni në regjimet ushqimore te hartuara nga mjekja nutricioniste në FitHealth Catering! Disa studime kanë treguar se është e mundur të humbni peshë duke e mbajtur gjithmonë të pastër zorrën.

Ka shumë ushqime që mund të na ndihmojnë të mbajmë zorrën të pastër, por sot mund të lidhet një teknikë e cila po bëhet e njohur gjerësisht. Le të flasim për HIDROTERAPINË E KOLONIT, një metodë që konsiston në pastrimin e zorrëve përmes ngarkesave të vogla me ujë të ngrohtë, te purifikuar. Falë hidroterapisë së zorrës së trashë ju mund ta pastroni plotësisht zorrën tuaj duke e çliruar atë nga toksinat dhe mbeturinat, kështu që barku juaj do të duket menjëherë i sheshtë dhe i shfryrë.

Për më tepër, pastrimi i zorrës së trashë përmes hidroterapisë do t'ju ndihmojë ta bëni dietën tuaj dobësuese më efektive, veçanërisht nëse bazohet në fibra, duke siguruar gjithmonë funksionimin korrekt të zorrëve. Në këtë mënyrë, ekuilibri metabolik do të rivendoset dhe trupi juaj do të jetë në gjendje të largojë lehtësisht të gjitha toksinat e tepërta.

Në këtë 2023 të re hiqni kilogramët e tepërt në mënyrë të shëndetshme!

Ju mund te kontaktoni Klinika FitHealth ku do te gjeni mirepritjen dhe informacionin e mjekeve te specializuar!